Úvodní stránka | Kontakt | Učebnice |

FAQ

Proč se učit španělsky?

Španělština je po čínštině, angličtině a hindštině čtvrtým nejrozšířenějším jazykem na světě. V různých částech světa hovoří španělsky celkem více než 400 milionů lidí, což je každý desátý člověk.

Kde všude se španělsky domluvím?

mapa států kde se hovoří španělsky Přestože se španělsky mluví v mnoha rozdílných částech světa, existuje určitá uniformita, která umožňuje dorozumění lidí ze dvou opačných částí této planety.
Španělština je úředním a jedním z používaných jazyků v Latinské Americe, střední Americe, ale i v některých státech USA, Guinei, Israeli a oblasti Přední Asie.
Španělština je oficiálním jazykem 21 zemí světa.

Je španělština lepší než např. angličtina?

Španělština je oficiálním jazykem OSN a jejích organizací, evropské unie a jiných mezinárodních orgánů, že by však byla lepší než jiný jazyk středo-západní Evropy, tvrdit nemůžeme. Máte- li základy jiných jazyků, učení Vám půjde samo sebou rychleji.

Kontakt:

Kontaktni informace

Adresa , telefon a email

Výměnné odkazy

Překlad z polštiny a tlumočení

Tłumaczenia czeski

Kolik hodin bych měl mít s lektorem?

V naší agentuře Vám jednoznačně doporučujeme vzít si 4 lekce týdně s lektorem. Jedna lekce trvá 45 min.Tento počet se nám osvědčil nejlépe. Méně hodin Vám umožní udržet si úroveň, kterou již máte, ale znalost se Vám nezlepší.

Je lepši skupinová výuka či individuální lekce?

Toto záleží pouze na Vás. Vaše rozhodnutí budeme respektovat a pomůžeme Vám uskutečnit hodinu, která Vám bude vyhovovat. Myslete na to, že individuální výuka má své výhody, nechcete být přece jedno číslo ze sta. Na druhou stranu, výkony jiných studentů Vás můžou motivovat, doporučujeme Vám proto dobře toto zvážit. Dva až tři studenti ve skupině Vás jistě nebudou obtěžovat a může Vám to i snížit náklady na lektora.

Z čeho se budu učit?

Seznam základních učebních materiálů najdete v naší sekci učebnic.

Kdo lekce španělského jazyka učí?

Hodiny učí kantoři s vysokoškolským pedagogickým vzděláním, kteří mají státní všeobecnou jazykovou zkoušku ze španělského jazyka. Upřednostňujeme lidi kreativní, přátelské ale přísné. Budete-li potřebovat rodilého mluvčího, známe lidi a ti zase znají lidi...ano doporučíme Vám je.

Stále začínám, mám to zkusit znovu?

Ano, ale tentokrát na Vás budeme mnohem přísnější. Budete muset chodit často (dvě hodiny týdně opravu nestačí), dělat úkoly a připravovat se, jinak to opravdu nepůjde. Stanovíme Vám cíle a vyrazíme za nimi.

Budu muset dělat domácí úkoly?

Je nám to líto, ale budete. Bez domácí přípravy nikam nedojdeme. Chcete se jazyk stále učit a nebo se jej naučit? Pakliže to druhé, jste tu správně.
Pište si, domácí úkol je ......

Jak se naučím nová slovíčka?

Nezbytně nutnou slovní zásobu nabudete s lektorem během hodin pomoci interaktivních aktivit či her a Vaším samostudiem. Nejlépe Vám ale slovní zásoba přibude např. pomocí četby, která může být i základní úrovně a je jistě zábavnější než memorování nových lexémů. Nejde ani tak o nabývání nových slovíček jako spíše jejich posouvání z Vaší znalosti pasivní do zásoby aktivní. Už i slavný Göthe kdysi řekl: „ Nestačí znát, musí se použít.“

Za jak dlouho budu schopen konverzovat?

Umět vést základní dialog s někým, kdo umí pouze španělsky budete schopni již po prvních lekcích. Plynulost konverzace se dostaví s Vaší snahou však okolo 4 – 5 měsíce. Velice záleží na týdenních dotacích lekcí, které si vyberete.

Můžu u Vás zakončit studium zkouškou?

U nás ne, ale na zkoušku Vás připravíme (státní jazyková zkouška SJZ –úroveň B2, všeobecná státní jazyková zkouška – úroveň C1, DELE – úroveň A,B, C) a posléze Vám řekneme, kam jít zkoušku vykonat.

Kde bude výuka probíhat?

Výuka s našimi lektory probíhá buď v prostorách školy v centru města nebo může probíhat i ve Vaší kanceláři. Nevylučujeme ani studijní posezení v tiché kavárně našeho města.

Umím anglicky (francouzsky) a chtěl bych se naučit i španělsky, půjde to?

Španělský jazyk má velice bohatou historii. Vznikl na základech latinského jazyka, jazyka Římanů, kteří přišli do Hispánie v roce 218 p.n.l.. Odstranila místní jazyky Iberských a Keltských kmenů. Jako jeden z románských jazyků, podobně jako francouzština, italština a portugalština, je dialektem latiny. Tudíž je slovní zásobou velice podobná i angličtině či francouzštině.

Je první hodina zdarma?

Ano. Bude se moci zeptat na podrobnosti a ujasníte si potřebné informace.

Neupadne španělský jazyk v budoucnu do pozadí?

Ty nejodvážnější prognózy (jako například od Instituce Cervantes) říkají, že v roce 2050 bude na zemi okolo 550 milionů španělsky mluvících lidí, kteří mají španelštinu ve své zemi jako oficiální jazyk.

Španělština je prý pro Čechy jednoduchá?

Ano, studium španělštiny je jednodušší než např. studium angličtiny, protože jeho hláskování je fonetické (čte se stejně jako píše, tzv. reference textu a výslovnosti jedna k jedné). Tento systém je i v češtině, takže když vidíte slovo napsané, víte také jak toto slovo zní přečtené, což je značnou výhodou studentů španělského jazyka. Další podobnosti jsou však víceméně nahodilé.

Jací vlastně Španělé a Hispánci jsou?

Španělsky hovořící obyvatelstvo je svou pohostinností, vstřícností a otevřeností známo po celém světě. Jsou to lidé přátelští a v jejich zemi se Vám bude znalost španělského jazyka rozhodně hodit.

Použiji španělštinu i na internetu?

Co se týče internetu, španělština je momentálně jedním z nejrychleji se rozšiřujících jazyků v síti. Naše firma Vám garantuje zprostředkování španělštiny na komunikativní úroveň již během 5 – 6 měsíců, což samozřejmě závisí i na Vašem zájmu a snaze.

Co mám tedy udělat, abych začal?

Zavolejte nám, nebo napište email, ve zkratce popište jaká forma studia by Vám vyhovovala a domluvte si s námi termín schůzky, který Vám i nám vyhovuje a kde se dozvíte více podrobností.

 

© 2007+ WEB Studio 2000